O autorze
Fundacja Media 3.0 jest niezależną organizacją pozarządową działającą na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. Tworzymy narzędzia wpływające na partycypację obywatelską i zwiększające transparentność instytucji publicznych. Naszą misją jest także dbanie, by świat internetu był dostępny dla każdego, dlatego nie tylko przetwarzamy dane publiczne, ale także czynimy je dostępnymi i widocznymi dla każdego obywatela.
W 2014 roku we współpracy z amerykańską organizacją Sunlight Foundation stworzyliśmy pierwszą w Polsce i pierwszą tego typu w Europie aplikację mobilną Parlament. Prowadzimy także pierwszy w Polsce serwis związany z dziennikarstwem danych Datablog.pl oraz platformę, na której tworzymy "mapę władzy" przetwarzając oficjalne bazy danych - ktorzadzi.pl.
Chcesz się do na przyłączyć? Napisz na kontakt@media30.pl

Fundacja Media 3.0: raport 2015

www.media30.pl
Zachęcamy do lektury raportu z działalności Fundacji za rok 2015. W raporcie dzielimy się nie tylko wszystkim pozytywnym, co wydarzyło się w trakcie całego roku, ale także tym, czego nie udało się nam osiągnąć i wnioskami jakie z tego wyciągnęliśmy.

Rok 2015 to dla nas drugi rok funkcjonowania naszej organizacji i był dla nas bardzo ważny z kilku powodów. Po pierwsze rozpoczęliśmy realizację naszego strategicznego projektu ktorzadzi.pl. Udało nam się także wdrożyć skomplikowaną technologicznie platformę do nauki programowania apki.org. Po drugie rozpoczęliśmy wdrażanie naszego planu dywersyfikacji przychodów fundacji, rozpoczynając realizację usług odpłatnych. W trakcie roku nasze działania koncentrowaliśmy łącznie na 6 projektach i we wszystkich osiągnęliśmy zakładane rezultaty. W raporcie dzielimy się nie tylko wszystkim pozytywnym, co wydarzyło się w trakcie całego roku, ale także tym, czego nie udało się nam osiągnąć i wnioskami jakie wyciągnęliśmy m.in. w zakresie zarządzania i struktury organizacyjnej.

Od samego początku istnienia fundacji, naszym celem jest działanie na rzecz transparentności władz publicznych, wykorzystywania i otwierania danych publicznych oraz kreowanie społeczeństwa informacyjnego. Dlaczego? Ponieważ pragniemy społeczeństwa świadomego, aktywnego, które swe decyzje opiera na informacjach i danych prawdziwych oraz łatwo dostępnych, społeczeństwa będącego zbiorem ludzi, którzy potrafią korzystać z informacji w świecie cyfrowym. Naturalną konsekwencją misji fundacji jest dbałość o przejrzystość własnej działalności. To pierwsze tego typu sprawozdanie fundacji, w którym przedstawiamy konkretne działania, podajemy dokładne liczby, a wszystko po to, aby cała aktywność fundacji była w pełni transparentna.

Jedną z ważniejszych rzeczy, która nas cieszy, to stale zwiększająca się liczba osób i organizacji, które bezinteresownie wspierają nasze wysiłki. Najbardziej niesamowite wsparcie otrzymaliśmy od organizacji z Indii - Hackerearth, a mianowicie otrzymaliśmy możliwość kompilowania języków programowania na platformie apki.org, nad takim rozwiązaniem z pewnością pracowalibyśmy wiele długich miesięcy!


Podsumowując ubiegły rok, chcemy także podziękować naszym partnerom, darczyńcom, sponsorom, współpracownikom. Zapraszamy jednocześnie do lektury pełnej wersji raportu i, oczywiście, współpracy przy naszych kolejnych działaniach.

Pełny raport znajdziecie na www.2015.media30.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...